Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šifra mistra Leonarda: Co všechno může způsobit kniha

21. 3. 2008

Na úvod …

Hitem posledních několika let v prodejnosti knih se stala bezpochyby Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code) od Dana Browna. Kniha vyšla v roce 2003 a od té doby se drží stále mezi desítkou nejžádanější knih ve světě, prodalo se jí přes 30 milionů výtisků a jen za první rok autor vydělal asi 1,87 miliardy korun, čímž se stal tím nebohatším spisovatelem světa. Snad nejkontroverznější kniha, která odhaluje tajemství Svatého Grálu, podle níž se dokonce natočil i film, jenž se chystá do kin někdy v květnu. U nás v České republice tuto knihu vydalo nejdříve nakladatelství Metafora pod překladem Šifra mistra Leonarda, poté v novém překladu a s ilustracemi Argo jako Da Vinciho kód. Spolu s ní vyšlo i mnoho titulů souvisejících s tématikou Svatého Grálu a tituly zabývající se touto, ale vydané již dříve se dočkaly reeditace a začaly být znovu žádané.

Názorů na tuto knihu je mnoho, jedni ji milují, druzí nesnáší a považují ji za odpad, každopádně neznám skoro žádného člověka, který by ji nečetl.

Zde je několik reakcí na tuto knihu zveřejněných na internetu*:

 1) Zorro: „ Jsem na straně 184 a jsem nadšen. Literárně je kniha někde mezi Ecem a Forsythem, což mi připadá ideální. Historickou pravdivost nechci posuzovat, ale kniha nutí čtenáře přemýšlet, hledat informace, dělat vlastní závěry a to považuji za nádherné - takhle kdyby se psaly učebnice dějepisu ... Knihu doporučím všem známým.“

2) Fabian: „ Z popudu mých přátel, kteří byli knihou nadšeni jsme se do této knihy s chutí vrhla, doufala jsme, že mi ta kniha opravdu dá něco nového, nový pohled na svět víry, křesťanství apod. Zpočátku mi to svým stylem vyprávění připomínalo film Indiana Jones, pak se to obrátilo ve velmi špatně napsanou detektivku (příliš mnoho spekulací, dohadů a příliš často se dobří hrdinové mění na špatné). Opravdu velmi slabé...Ti kdo touží opravdu po něčem opravdu kvalitním, by si raději místo toho měli přečíst třeba Jméno růže od Eca, pokud tak ještě neučinili, aby poznali, co je opravdu kvalitní román!“

 Obsah …

O co tedy v knize jde, že je tak oblíbená a na druhou stranu nenáviděná?

Hlavním hrdinou je mladý sympatický historik a symbololog Robert Langdon, který se stane hlavním podezřelým z vraždy hlídače v Louvreu. Měl se s ním totiž těsně před vraždou sejít a projednat svoji novou knihu a Svatém Grálu a jeho ochráncích z templářského řádu. Oběť, která je velmistrem templářů, navíc zanechala zvláštní vzkazy, na kterých se objevuje také Langdonovo jméno a obsahuje různé šifry, které mohou toho, kdo je rozluští dovést až ke Svatému Grálu. Jeho odhalení by však mohlo přinést zkázu pro křesťanský svět, protože všechno novozákonní je jeden velký podvod řízený Vatikánem. Ten se snaží udělat cokoliv pro to, aby Svatý Grál byl zničen. Langdon tedy bojuje nejen o záchranu Svatého Grálu ale také o svůj život. Celým příběhem ho provází mladá policistka Sophie Neveuová, vnučka zavražděného.

Dalo by se říct, že je to obyčejný příběh, dobrodružného a detektivního rázu možná naprosto nemyslitelný až sci-fi, kdyby ovšem na jedné z předních stránek nebylo napsáno: „ Veškeré popisy uměleckých děl, architektury a tajných rituálů v tomto románu přesně odpovídají skutečnosti.“

A právě tato věta vyvolala rozruch v mnoha čtenářích a dokonce i v institucích, o kterých se v románu přímo píše. Ono taky, kdo by se divil …

 Fakta nebo fikce …

Po vydání Šifry Mistra Leonarda se objevilo mnoho publikací, které objasňují, jak to s tou „pravdou“ vlastně je. Příkladem může být Šifra mistra Leonarda – Pravda a smyšlenky od Barta D. Ehrmana, kde je stanoveno asi deset bodů, které jsou považovány přímo za faktické omyly a dále dvě kapitoly, které se zabývají císařem Konstantinem, Novým zákonem a ostatními evangelii a Ježíšem a Máří Magdalenou. Další kdo se tímto problémem zabývá je Massimo Introvigne, který na svých internetových stránkách zveřejnil několik falešných informací v této knize.  Rádio Vaticana s ním dokonce udělalo rozhovor, který vyšel 16.3.2005 a o jehož překlad se postarala Johana Bronková**:

 S jakými „pravdami“ nás tedy seznamuje Dan Brown?

„V naprostém rozporu s tím, co říká strana 9 Dana Browna, dokumenty uložené roku 1967 v Pařížské národní knihovně jsou falsifikáty. Jejich autoři se veřejně přiznali. Šlo o mimořádně brilantní mystifikaci.“

Která nepravdivá tvrzení vás v této knize nejvíce zasáhla nebo případně rozhořčila?

„V první řadě mě zasáhlo a rozhořčilo to, že vyprávění, o kterém všichni odborníci francouzsko-anglického esoterického mikrosvěta vědí, je pouhou mystifikací, založenou na falešných dokumentech – a ví se to nejméně od roku 1985, to znamená 20 let – je najednou exhumováno a představeno jako velký a vzrušující objev. To je, řekl bych, to hlavní. Pak je tam spousta malých chyb: říká například, že božství Kristovo bylo invencí císaře Konstantina, přestože víra v Kristovo božství je doloženo u křesťanů v prvním století, tvrdí, že Konstantin osobně vybral 4 kanonická evangelia, přestože Muratoriánský kánon dokládá široké přijetí čtyř kanonických evangelií v křesťanském světě 90 let před tím, než se Konstantin narodil.“

 Někteří říkají, že debata, byť zamířená proti šíření knihy, bude působit jako negativní reklama. Co si o tom myslíte?

„Pokud by knihu četl obvyklý počet čtenářů, dejme tomu 500 tisíc, jeden milion, jakákoli její publicita by jistě nahrávala autorovi. A čísla jako 17-25 milionů čtenářů nám dávají na srozuměnou, že jde o širokou módní vlnu, která staví otazníky před vědce na jedné straně, ale dotýká se také církve, protože, jak je stále více vidět, mnoho věřících dovolí, aby tato přebujelá módní vlna otřásla jejich vírou.“

 Soud …

Další rozruch, který tato kniha vyvolala, se točil okolo motivů, jenž prý Dan Brown ukradl. Jako autor beletrie totiž použil motivy z odborné publikace jiných autorů. Soud začal 27.2.2006 v Londýně a žalobci jsou Michael Baigent a Richard Leigh, autoři díla Svatá krev a svatý grál, ve které se zabývají teoriemi, že Ježíš a Máří Magdalena byli manželé měli dítě a pokrevní potomci dodnes žijí, což je i podstata Brownovy detektivky.

Výhra žalobců by mohla ohrozit přinejmenším britskou premiéru filmu, který byl natočen podle knihy Šifra mistra Leonarda, doufá se však, že obě strany se dohodnou na vyrovnání.

Pokud by však žalobcům nepodařilo prokázat, že Brown „ukradl“ nějaké pasáže, bylo by pak velmi obtížné dokazovat, že nějakým způsobem porušil autorské právo. Myšlenku (ideu) totiž nelze chánit a tím pádem ani nelze zamezit tomu, aby ji někdo nově použil. A na tom zřejmě bude založena i argumentace Brownových právníků.

Autor však nijak nepopírá, že by práce Baigenta a Leigha nepoužil, naopak to přiznává. Dokonce se objevují i nějaké náznaky o tom, že jméno hlavního zločince sira Leigha Teabinga vzniklo jakousi přesmyčkou jmen obou autorů, z jejichž díla vycházel.

Na internetu se také objevila anketa, zdali má Brown soud vyhrát či prohrát, zatím se víc ozvali fanoušci, kteří věří, že vyhraje. Tato varianta má 77%.

 Co na to církev ? …

Vatikán prý v březnu 2005 zahájil tzv. „křížové tažení“ proti knize Dana Browna, pravdou však je, že k této knize nebylo zveřejněno žádné oficiální stanovisko Svatého stolce. Ve vatikánském rozhlasu sice kardinál Tarcisio Bertone řekl: „Nečtěte a nekupujte Šifru mistra Leonarda, román přece nevzniká mystifikací historických skutečností, ubližováním či pomlouváním nějaké historické osobnosti, která má v dějinách církve i lidstva určitou hodnotu i vážnost“, a tato slova byla pak médii automaticky převzata jako názor celého Vatikánu, ale oficiální vyjádření nikdy nebylo uveřejněno.

Přesto jsou tu však cítit antipatie ke knize Šifra mistra Leonarda, např. představitelé londýnského Westminsterského opatství zamítli žádost produkce natáčet některé záběry z dnes již natočeného filmu v prostorách tamní katedrály.

Přímo Opus Dei (velmi vlivná katolická organizace, která svými aktivitami často budí kontroverzní reakce, a v knize hraje velmi důležitou roli) však bojuje za to, aby alespoň filmovou adaptaci postihl jakýsi trest, ten by měl být takový, že film nebude přístupný mládeži. Tvrdí totiž, že děti by měly být chráněny před tím, co označila jako „vychytralé“ lži o katolicismu, její mluvčí Marc Carroggio se vyjádřil takto: "Dospělý člověk dokáže rozeznat fikci a skutečnost. Ale od dětí nemůžete čekat, že si o filmu udělají náležitý obrázek."

Přesto se však Opus Dei nechystá do nějaké války proti filmu. Podle mluvčího nebude mít snímek na organizaci negativní vliv; film prý naopak pro ní může znamenat jistý druh nepřímé publicity. "Vyhrožovat nebo organizovat bojkot určitě nikdo nebude," dodal nakonec.

 Ať už Šifru postihl jakýkoliv skandál, tak se nedá říct, že by nějak negativně ovlivnil čtenáře, spíš naopak, stále více lidí si knihu kupuje a zajímá se, o co tam vlastně jde.

 Na závěr …

Knihu jsem si přečetla díky doporučení mých přátel, kteří o ní doslova básnili, jak je skvělá, a že nikdy nic lepšího nečetli. Poté se o ní zmínil také profesor na společenské vědy, tak jsem si říkala, že na tom asi něco bude, když se t doporučuje i na hodinách, takže jsem to zkusila si jí přečíst a nelituji. Během čtení jsem musela několikrát „odeběhnout“ na internet a o tématu, o kterém autor píše, si zjistit víc. Kniha mě nadchla natolik, že jsem si dokoupila publikace, které se zabývají tématem knihy a doplňují informace. Dodnes vlastně pořádně nevím, co všechno je pravda a co jen výmysl, ale právě to je na této knize to nádherné.

Teprve potom, co jsem si zjistila více o tématu, jsem se začala zajímat i o jiné reakce čtenářů. Většinou jsou kladné, ale musím říct, že i na opačných názorech nacházím cosi pozitivního. Autoři totiž své názory argumentují velmi logicky, takže se nedá říct, že by mě nějak rozčílily. Názory církve také chápu, ale zase mě nemůže opustit myšlenka, že přece jenom se asi bojí, když proti této knize natolik bojuje, třeba opravdu něco skrývá. Proč by jinak dala Šifru na tzv. Index zakázaných knih? Bohužel se asi nikdy nedovím pravdu.

Co na knize velmi oceňuji je to, že mi rozšířila obzory, co se týče církve a křesťanství obecně. Hypotézu o tom, že by měl mít Ježíš dítě, jsem slyšela úplně poprvé, stejně jako to, že existuje jakási katolická organizace Opus Dei. Její praktiky mě naprosto šokovaly. Spát na tvrdé zemi, pořád se modlit, nesmět skoro mluvit a navíc nosit na těle ostnatý drát je pro mě nepředstavitelné a také neetické, nemyslím si, že sebetrýznění je nejlepší způsob jak se očistit a přiblížit se tím Bohu.

Ať už kniha prošla jakýmkoli obviněním, stejně ji musím doporučit. Nic tak čtivého jsem už dlouho nečetla a chystám se i na další díla od Dana Browna.

Poznámky:

* citace z http://www.knihovnice.cz/diskuze/recenze/brown-d-sifra-mistra-leonarda.html

** citace z http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=3449

 

Použitá literatura

· Brown, Dan: Šifra mistra Leonarda. Praha, Metafora, spol. s r.o., 2003. (přeložil Zdík Dušek)

· Ehrman, Bart D.: Šifra mistra Leonarda – Pravda a smyšlenky. Praha, Euromedia Group, k.s. – Knižní klub, 2005. (přeložili Pavla a Matouš Iblovi)

 

Použitý materiál

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ремонт варочных панелей Miele

(MenevSwots, 27. 9. 2020 23:05)

На странице https://cervice-miele.ru/remont-varochnykh-panelejj-miele можно заказать услугу восстановления варочных панелей Miele по максимально доступной цене. Специалисты сервисного центра способны справиться с устранением самых сложных поломок данного вида оборудования и готовы выехать к клиенту в течение часа в любую точку Москвы и Московской области.
Ремонт варочных панелей Miele осуществляется прямо на дому с использованием оригинальных комплектующих. На все выполненные работы предоставляется год гарантии, при этом клиенты всегда могут рассчитывать на пост-гарантийное обслуживание. Консультация по вопросу ремонта предоставляется бесплатно и доступна как по телефону, так и в режиме «онлайн».

Hi! Only from 18+!

(Sandrasaw, 11. 9. 2020 9:19)

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things....

Game-Casino.ru - обзор честных онлайн казино

(GorskiyViems, 9. 9. 2020 1:09)

Сайт https://game-casino.ru посвящен теме лицензионных онлайн казино и будет интересен как новичкам, так и заядлым игроманам. Ресурс содержит только проверенную информацию, поэтому все представленные на нем статьи, обзоры и советы можно смело использовать для игры на реальные деньги.
Каталог игровых автоматов, секреты получения выгодных бонусов, рейтинги зарубежных и отечественных онлайн казино – все это и многое другое доступно любителям азартных игр в режиме 24/7. Зайти на портал и выбрать свое надежное казино не составит никакого труда даже для новичков.

Are you 18? Come in and don't be shy!

(Allenper, 29. 7. 2020 22:03)

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things

Latest news infections coronavirus

(Thomasdut, 9. 7. 2020 0:41)

News distribution coronavirus https://coronavirus-world-map.net/statistics-in-tyva-republic.html

Rassismus-Skandal an Berliner Rossmann-Kasse

(MoonGuanaco, 3. 7. 2020 12:39)

Sie sollten diesen Artikel lesen. Es ist wichtig!1(A#D5gt8x6!WGIHAzum

Rassismus bei Rossmann: schwarzer Kundin wird Kartenbetrug vorgeworfen, weil der Name darauf deutsch ist. Polizei droht ihr vor ihrem Kind mit Gefängnis: “Sprechen Sie überhaupt deutsch? Deutsche Sprache, schwere Sprache.”
https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse - https://www.bz-berlin.de/berlin/charlottenburg-wilmersdorf/rassismus-skandal-an-berliner-rossmann-kasse

Hi! Only from 18+!

(Sandrasaw, 10. 6. 2020 17:21)

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things....

Tielmtriessegat

(Georgeflams, 29. 4. 2020 6:08)

https://vk.com/@-193889889-cute-girl-having-orgasm
https://vk.com/@-193890547-amatuer-indian-nude-girls
https://vk.com/@-193889113-beautiful-nude-men-cumming
https://vk.com/@-192831082-myanmar-male-naked-image
https://vk.com/@-192831593-julie-banderas-nude-pic
https://vk.com/@-192849567-amateur-straps-sex
https://vk.com/@-194150952-naked-pics-of-roxanna-pallet
https://vk.com/@-191120678-nude-puffy-teen-bald-pussy-close-up
https://vk.com/@-193890652-xxx-nade-pakistani-grl-photo
https://vk.com/@-192718069-nude-pin-up-women
https://vk.com/@-192697448-filipino-male-model-nudes
https://vk.com/@-193882476-pee-hairy-virgin-pussy
https://vk.com/@-193882217-tamil-nude-art-pic
https://vk.com/@-194151018-dating-relationship-not-progressing
https://vk.com/@-193889113-asian-dating-site-adelaide
https://vk.com/@-193495947-list-of-good-free-dating-sites
https://vk.com/@-194020957-speed-dating-indian-nyc
https://vk.com/@-193882476-passed-out-gif-pussy
https://vk.com/@-193882476-young-jami-gertz-nude
https://vk.com/@-193889527-proper-fucked-sexy-women
https://vk.com/@-193888102-nude-women-humping-strangers-on-street
https://vk.com/@-192850467-hoes-naked-at-parties
https://vk.com/@-194150522-high-resolution-beautiful-porn-pictures
https://vk.com/@-193882217-best-indian-naked-ass
https://vk.com/@-192696628-she-is-very-wild-in-sex-with-shy-boy
https://vk.com/@-193634128-lesbian-skert-tits-nude-sex
https://vk.com/@-191123999-dicks-in-black-pussy
https://vk.com/@-192863781-top-dating-places-in-philippines
https://vk.com/@-193882217-nude-pictures-of-difference-flintstones
https://vk.com/@-193882476-summer-cummings-anal-video
https://vk.com/@-193882691-anakin-skywalker-sex-naked
https://vk.com/@-193634128-gif-barely-legal-girls-fucked
https://vk.com/@-194150088-indonesia-amateur-sexy-women-young-lesbian-erotica
https://vk.com/@-192696628-cheryl-cole-fuck-sex-nude
https://vk.com/@-193889889-okcupid-dating-app-download
https://vk.com/@-193890652-naked-unmature-girl-pictures
https://vk.com/@-194150560-jade-jackie-chan-adventures-porn
https://vk.com/@-194150856-dating-mom-site
https://vk.com/@-191122468-shyla-stylez-hot-girl-pornstarbook-pic
https://vk.com/@-193882476-naked-moms-and-dads-having-sex
https://vk.com/@-194150327-no-more-online-dating
https://vk.com/@-192718793-speed-dating-events-in-oxford
https://vk.com/@-192696628-hot-asspornstars-from-wilington-nc
https://vk.com/@-194149625-nude-women-in-the-street
https://vk.com/@-191124569-free-full-length-amateur-teen-sex-videos
https://vk.com/@-194150895-penise-in-vagina-porn
https://vk.com/@-193634311-husband-doesn-t-want-sex-anymore
https://vk.com/@-193889449-big-dating-show
https://vk.com/@-193890446-free-full-figured-porn
https://vk.com/@-192850016-bro-sis-nude-beach

Testimonials about Forex Brokers

(ForexAttaila, 23. 3. 2020 18:14)

Testimonials about Cryptocurrency Brokers. https://currency-trading-brokers.com

staid forex

(ForexQuitly, 8. 3. 2020 2:59)

free forex trial https://currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-united-kingdom-australia-new-zealand.html

Arhangeli.ru - онлайн-гадания в любое время

(Glebsmeal, 13. 2. 2020 21:01)

Наверное, нет такого человека, который не хотел бы узнать, что его ждет. Гадание на картах Таро – проверенный способ узнать свое будущее. Не надо звонить гадалке, добираться, стоять в очереди к заветной комнате.

Если дома есть интернет, чтобы узнать свою будущую Судьбу, достаточно посетить сайт https://arhangeli.ru Гадания проводятся не только на Таро, но и на цыганских, игровых и картах Ангелов. Для тех, кто не понимает расклад, есть подробные описания комбинаций карт, которые выбираются самостоятельно.

Есть способы гадания на бумаге, монете, лепестках роз. Старинные восточные гадания Ицзин, Ошо Дзен Таро раскроют тайну будущих отношений, оракул Симболон поведает о дне сегодняшнем. Всего несколько кликов и на мониторе предстанет все то, что было, будет, свершится в будущем.

Monecy. Chytré investice pro vaši budoucnost.

(monecy, 7. 2. 2020 3:52)

Historicky, nemovitostmi se ukázala být jedním z nejlepších-provádění investičních tříd.Jako realitní investoři sami, strávili jsme let investovat přes tradiční přístup, jen aby viděl, kolik zisků z těchto investic spolknou neefektivita, zbytečné režijní náklady, a prostředníků, kteří přidali malou hodnotu.Dost starý způsob, jak dělat věci, začali jsme Monecy s jednoduchá myšlenka používat technologii, aby nově definovat, jak lidé investovali do nemovitostí — snížení nákladů, zlepšení kvality a rozšíření přístupu.Čelili jsme spravedlivému podílu skeptiků, včetně profesionálů z průmyslu, kteří nám řekli, že náš nápad je nemožný.
Ukázalo se, že se mýlili.Myšlenka je jednoduchá, ale silná.
Take a high quality investment class and make it available to anyone through one simple, efficient, and transparent platform. V Monecy klademe investory na první místo, tečka.Vítejte v budoucnosti investování!
https://clck.ru/M8KCo

Fire And Water Games

(fireandwatergames, 29. 9. 2019 17:50)

Nowadays video game series Fireboy And Watergirl https://fireandwater.games/ are preferred amongst young people as they are practical for mind structure as well as obviously are a great way of entertainment. Ask for your pals, sit and also video game on!

Интернет заработок

(ALLenkaMourn, 18. 9. 2019 18:17)

Моя тётя долгое время в качестве хобби вышивала картины. При этом работала помощницей по дому и помогала с детьми. Что очень много сил забирало.

Я подарил тёте курс по продаже своих картин на международной площадке.
В итоге за пару месяцев разбирательств с площалкой тётя вышла на доход от 40000р. В месяц

В сравнении работая помощницей по дому она зарабатывала те же 40000р /месяц

Ссылка на курс ниже:

https://w-prostor.zenclass.ru/public/course/0946b9b2-f5ca-4488-9efb-17ba67c1ed98

заказ калибровка прошивок ЭБУ автомобилей

(Alvarogoold, 23. 8. 2019 0:21)

Здравствуйте,
Мы занимаемся изготовлением модифицированных прошивок на заказ
,это тюнинг прошивки Stage1,Stage2,удаление ЕГР,ДПФ,перевод на
евро2 и прочих систем.
ролик на ютуб про нас https://youtu.be/f-6RKYIEueY

для Вас мы работаем ЕЖЕДНЕВНО!

заказ калибровки прошивки производится через email
max.autoteams@ya.ru
в заказе обязательно указываем:
Тех. задание!
1. Марка авто:
2. Модель:
3. Объём мотора:
4. Коробка (Мт/Ат):
5. Какой ЭБУ:
6. Чем читали:
7. Задание (тюн/e0/е2/EGR/DPF/Adblue/evap/SAP/TVA/TVS/либо другое):
8. прикрепляем файл стоковой,оригинальной прошивки


Калибровка (чип-тюнинг, отключение DPF, EGR, CAT, LSU, VSA, SAP, EVAP, ADBlue, SCR, DTC) прошивок ЭБУ на заказ осуществляется в максимально короткие сроки. Все заказы направляйте на почту max.autoteams@ya.ru"

Оформить кредит онлайн

(DavidWemImmimeser, 18. 8. 2019 18:32)

<b>Лучшие кредитные карты в банках с процентными ставками от 0% годовых, а также кэшбэком и бонусами до 70%</b>

<b>
https://kreditonline.website/ - совкомбанк кредит наличными онлайн заявка оформить</b>

Adbot only forward

(Adbotthiva, 6. 8. 2019 23:49)

If some one needs expert view concerning running a blog after that i suggest him/her to pay a quick visit this webpage, Keep up the fastidious job.


Kudos, Fantastic information.
adbot

FREE SEO AUDIT SERVICE WORTH 2000 USD

(HubertNef, 31. 7. 2019 10:51)

[b]FREE SEO AUDIT SERVICE WORTH 2000 USD[/b]

In SEO, knowing what needs improvement is half the battle.
This is why we offer SEO audits as a one-time, standalone service to diagnose the ills of your website. Identifying problematic areas allows us to recommend the best optimization strategy going forward.
WHAT HAPPENS DURING AN SEO AUDIT?
Webinfomatrix™ comprehensively combs through your website to search for issues—major or minor—that may be dampening your rankings. We focus on three core segments: on-page elements, technical SEO, and links. Our audits look at (but are not limited to) the following:
• On page SEO factors
• URL structures of all site domains and subdomains
• Potential redirect issues
• Potential code issues
• Potential technical issues
• External linking strategy
• Internal linking strategy
• Site content quality and strategy
• Potential crawl issues
• Current analytics data
• Potential duplicate content issues
• Sitemaps
• Current search engine indexing
• Mobile optimization
• Site architecture
• Social media presence
• Potential link preservation issues
• Site technologies
• Site speed
• Social signal impact
• Google Search Console data and errors
…and more as needed.
This list includes audit basics, but if your website has hidden issues beyond those mentioned, these basics will help us find them.

OUR AUDIT PROCESS
Webinfomatrix™ performs SEO audits on websites of all sizes. From a handful of pages to hundreds of thousands of URLs, we can handle them all.
We’ll start with a short consultation to better understand your business, target audience, and online marketing goals. From there, our experts will dive deep into reviewing your website. We will then provide in-depth insights and actionable solutions that you can use in planning your SEO strategy going forward. You’ll receive a comprehensive SEO audit report that not only enumerates issues but also shows you where opportunities for rankings, lead generation, and traffic improvements lie.
Our SEO audit reports aren’t just spreadsheets that get filed away and forgotten; they become roadmaps for strategic optimization plans. We will never hand you a boilerplate file. Our process goes beyond just running your site through generic auditing software and then sending you whatever findings it spits out.
Instead, each SEO audit is done by actual people. You will receive dedicated consultation throughout the process—and we can even help you through audit implementation.
And yes—you can still benefit from a thorough SEO audit even if you’ve already done one in the past. Weighted factors and algorithms and shift over time, so it makes sense to periodically conduct an audit of your website to identify unexpected problems.
Ready for an SEO audit?

[b]Contact us Webinfomatrix™ today.[/b]

[b]Email info @ hireseoconsultants.com
Skype shalabh.mishra
Website www. hireseoconsultants. Com
Mobile +919212306116
[/b]

Усі медичні зaклади України

(helper62S, 22. 7. 2019 22:16)

Peйтинг,відгyки,кoмeнтaрі,oгляд,рецeнзіі,критика.
Лікаpні
Пpактикyючі лікарі
Aптeки тa аптeчні меpежі Укрaїни
Пoлoгoві бyдинки
Приватні клініки
Kocмeтoлогія
Швидкa допомога
Mедичнe стpaxyвання
Meдичні цeнтри
Лaбoраторії
Гpомaдські оpгaнізaції
Санaторії
Пoліклініки
Лікyвaння зa коpдoном
Стоматології
Диcпaнсepи
https://medhelp.com.ua/odesa/place/11947/ocnih-hvorob-i-tkaninnoi-terapii-im-vpfi
https://medhelp.com.ua/vinnica/place/14864/no9

Ремонт коттеджей

(VinGolla, 21. 7. 2019 2:11)

Ремонт https://megaremont.site квартир