Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje oblíbená kniha - Andrsenka

6. 2. 2009
Andrsenka (doopravdy Andrea) je normální čtrnáctiletá holka. Tvrdí o sobě, že je pihatá, zrzavá a prostě ošklivá. Má ale senzační vlastnost, ráda vymýšlí různé příběhy. Někdy kvůli tomu, aby se vymluvila mamce, když přijde pozdě domů, někdy jen tak pro pobavení. Občas se ale do těch svých výmyslů zamotá tak důkladně, že se jí hned nepodaří z nich vymotat. A pak už o přestává být legrace ...
Právě díky své fantazii sní o kariéře velké spisovatelky nebo herečky. K myšlence stát se herečkou ji přivedl její otec, který byl v mládí hercem. Každou neděli spolu zasednou k velké krabici s fotkami z divadelních představení a velmi se baví. A kdyby tohle všechno nevyšlo, tak by chtěla vynajít stroj, který hýbá s časem.
Kamarádky ve škole a ostatní lidé ji většinou považují za podivína, až na jednu starou paní. Andrea jí říká babičko Houžvičko, seznámila se s ní jednou v létě v parku. Od té doby ji pravidelně navštěvuje a pomáhá jí s domácností. Právě babička Houžvička podporuje Andreu v hvězdné herecké kariéře a je jí oporou.
Jednou, když se na škole pořádá konkurz do filmu, Andrea neuspěje kvůli šesti houskám se salámem. Nechce však zklamat Houžvičku ani svého tatínka, a tak si samozřejmě vymýšlí. Zamotá se ale do toho tak, že je nakonec lepší říct pravdu. Po této zkušenosti si dá předsevzetí, že už nikdy nebude lhát.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář